Rick van Doorn o dużym zamówieniu z IKEA

Lorrene Jalina z Giving Germany pozyskała to imponujące zamówienie częściowo dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy. Zamówienie dotyczyło trzech różnych zestawów prezentowych dla pracowników IKEA Germany. Przed otrzymaniem zamówienia dział Zarządzania kategoriami sprawdził, czy towary mogą być dostarczone za naszym pośrednictwem. Biorąc pod uwagę złożoność zamówienia (w tym obsługę) oraz jego wartość, zdecydowano się na przekształcenie go w oddzielny projekt. W ten sposób wszystkie zaangażowane działy otrzymują informacje z wyprzedzeniem i mogą dostarczać informacje zwrotne na temat organizacji tego przedsięwzięcia. Projekt rozpoczął się 10 września i obejmował działy sprzedaży, logistyki, zarządzania kategoriami, finansów i IT. W projekt ten zaangażowany był również zarząd. 10 września zespół otrzymał od Lorrene prezentację przedstawiającą różne zestawy. Dodatkowo podano szacunkowe liczby. 20 września liczby stały się oficjalne i od razu mogliśmy zacząć skutecznie realizować ten projekt.

Od września do dziś odbyliśmy kilka trudnych rozmów. Między innymi o tym, jak udało nam się zapełnić paczki na czas przy złożoności liczby przedmiotów i kwitów. Ponadto rozmawialiśmy na temat tego, czy dostawy będą się odbywać do jednego centralnego punktu, czy pod ponad 60 adresów IKEA. Wszystkie te rozmowy były krótkie i rzeczowe, a my zwykle byliśmy w stanie dokonać zmiany w ciągu kilku minut. Lorrene sprawnie komunikowała się z klientem, a Fred szybko się przełączał między kwestiami pakowania, wysyłki i obsługi. Ja byłem odpowiedzialny za zakup towaru. Wszyscy podlegaliśmy Arno, zapewniając mu kompleksowy przegląd sytuacji.

Zamówienie zostało częściowo uczczone biciem w gong, ale to jeszcze nie wszystko! Projekt jest obecnie w toku i spodziewamy się, że pierwsze dwa zestawy zostaną dostarczone w tym tygodniu do sprzedaży i wysyłki na jeden adres dostawy. Trzeci zestaw jest nadal w trakcie realizacji i zostanie dostarczony częściowo w tym roku i częściowo w pierwszym kwartale roku 2022.

W niedzielę 7 listopada nasza czwórka odwiedziła firmę, która zapakowała pierwszy pakiet.

Moje wyrazy uznania dla całego zespołu projektowego, ponieważ ten projekt jest dobrym przykładem podstawowych wartości Favorite Gifts: Szybkość + Prostota + Zabawa = Sukces.

Zespół projektowy:
Lorrene – sprzedaż
Nolan – sprzedaż
Laura – sprzedaż
Sandra – IT/E-Com
Ellis – IT
Fred – logistyka
Christian – logistyka
Patrick – finanse
Ad – zarządzanie kategoriami
Rick – zarządzanie kategoriami
Menke – zarządzanie kategoriami
Arno – zarząd
Michiel – zarząd
Norbert – zarząd

Zespół projektowy po 20 września:
Lorrene
Arno
Fred
Rick

Paczki prezentowe:
21 116 paczek
3 artykuły ze stanu
4 przedmioty od dostawcy z UE. 1 pozycja z tych czterech została w dużej mierze zakupiona za pośrednictwem Chin z powodu niskich zapasów dostawcy z UE

Zestaw nr 1:
Głośnik Fresh’N’Rebel
Pozycja magazynowa 1761 (zielony koc z polaru)

Zestaw nr 2:
Pozycja magazynowa 9332/9150 (solarny powerbank)
Pozycja magazynowa 9332 (plecak bawełniany)

Zestaw nr 3:
Deska do krojenia z nożem
Zestaw oliwy/octu
Młynek do przypraw